Skip to main content

خانه » آرشیو مقالات » آشنایی با سبک آرامش بخش آسیایی

سلام به دوستان عزیز تایلان.

امروز قرار هست، سفر کوتاهی به نقاط مختلف آسیا داشته باشیم و با سبک طراحی داخلی آسیایی بیشتر آشنا شویم همراه ما باشید.

سبک آسیای چیست و چه ویژگی هایی دارد؟
نشان دهنده سنت ها و تفاوت های ظریف فرهنگی است که برای هزاران سال وجود داشته است. زیبایی دنیای طبیعی یا همان طبیعت یکی از موضوعات بسیار مهم و حیاتی است که با دغدغه هایی خاص از سوی هر یک از مناطق موجود در آسیا دنبال می شود، به عنوان خصوصیتی بارز، ظریف و یکپارچه مورد توجه قرار می گیرد. گرچه این سبک از طراحی دارای ویژگی هایی عجیب و منحصر به فرد است، اما در عین حال باعث ایجاد احساس آرامش و راحتی می شود.

اگر احساس می کنید که خانه شما می تواند کمی حال و هوایآسیایی به خود بگیرد، در اینجا چگونگی رسیدن به سبک آسیایی در دکوراسیون داخلی شرح داده شده است.

ویژگی های سبک آسیایی در دکوراسیون داخلی
آرامش و تعادل، دو ویژگی منحصر به فرد از سبک آسیایی است که همه جنبه های یک خانه را از اجزای معماری تا کوچکترین بخش های فضای داخلی را پوشش می دهد. طراحان داخلی، فضاهای باز و خلوت و تمیز را به جای فضاهای ترکیبی و شلوغ پیشنهاد می کنند.

هیچ چیز در جریان طراحی داخلیفضا تصادفی نیست. جایگیری هر شی و وسیله ای، انتخاب هر رنگ و جهت گیری اتاق ها به دقت مورد توجه قرار می گیرد تا در نهایت بتوان هماهنگی کلی را در فضا ایجاد نمود. رنگ در پالت رنگی سبک آسیایی از رنگ های زمین، آب و آسمان تشکیل شده است. به جای رنگ های سنگین و تاریک، رنگ های سبک و روشن را در نظر بگیرید:قهوه ای مایل به زرد، خاکی و بژ؛ سبز و خاکستری کم رنگ؛نارنجی و زرد پر رنگ. اگر تمایل به نمایش بیشتر دارید، می توانید از رنگ های تاثیرگذاری مانند طلایی و برنزی و یامشکی و یا مقداری از رنگ قرمز غلیظ – یکی از رنگ های معروفسبک آسیایی – استفاده کنید.
همچنین ترکیبی ازرنگ های خنثی و روشن و متالیک در این سبک مشهود است.

مبلمان
جزئیات مبلمان و سبک های خاص، بسته به اینکه مربوط به کدام بخش از آسیا می باشد (سنت های تانسو ژاپنی، صندلی های انحنا دار چینی، پرده های پارچه ای یا پاف های هندی)، متفاوت است. به طور کلی، مبلمان از نوع آسیایی دارای فلسفه ای عمیق و قوی، نسبت هایی دلپذیر و همچنین دارای تعادل و هماهنگی خاص با فضا است. میزها، صندلی ها و تخت ها دارای ارتفاعی کم از زمین می باشند.
اگر چه چوب یک عنصر کلیدی در سبک آسیایی است، لاک، پوشش هایی از طلا و دیگر لوازم تزئینی سنتی نیز هستند.

متریال های طبیعی
بامبو، چوب خیزران، کاغذ برنج و کناف همه بادکور آسیایی هماهنگ می شوند. کف تاتامی را بر روی کف قرار دهید، دیوارها را با پارچه های چمنی پوشش دهید و از سبد های کم عمق برای ذخیره سازی و انبار وسایل استفاده کنید. سفال و دیگر اشیا متعلق به خاک، لایه دیگری از بافت ارگانیک فضا را تشکیل می دهدَ

نور وسیع و دلنشین
نور آفتاب در این سبک کل خانه را در بر می گیرد، که بر روی پنجره های گسترده و بی نظیر، صفحه نمایش شفاف و عناصر دیگر که به نور اجازه ورود می دهند، تأکید دارد. فضاهای وسیع باز و آزاد را در فضای داخلی خود و هر جایی که امکان دارد قرار دهید، تا جایی که جلوی ورود جریان نور را نگیرد با این فضاها بازی کنید.

آب
از فواره تا حوضچه های کوچک و بزرگ، آب از ویژگی های مهم و ضروری برای بحثزیبایی شناسی آسیایی می باشد. یک فواره، استخری کوچک یا دیواره ای از آب را به خانه، باغ یا حیاط خود اضافه کنید. حتی اگر فضا و یا بودجه شما کم باشد، می توانید از کاسه ها و یا تنگ های کوچک و ساده که داخل آن ماهی قرار دارد را به فضای خود اضافه کنید.

مطلب پیشنهادی ما به شما دوستان عزیز مطالعه مقاله انواع سبک های طراحی به سبک هالیوودی است.

چکیده ای از ویژگی های سبک آسیایی در دکوراسیون داخلی
ارگانیک بودن فضاهای معماری و معماری داخلی
احترام و ارج نهادن به حضور طبیعت و تعیین جایگاه خاصی برای آن در درون و بیرون فضا
الهام از طبیعت و قرارگیری المان های طبیعی درکل فضا که شامل سازه و متریال و مبلمان و دکوراسیون و متعلقات می شود.
بازی نور و سایه درفضا
خلق فضای آرام و دلنشین
کلام آخر
از اینکه ما را تا پایان این مقاله همراهی کردید سپاسگذاریم کارشناسان ما به صورت تمام وقت آماده خدمت رسانی به شما دوستان عزیز هستند. منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم.

لغو پاسخ